Transport morski z Chin

Dlaczego Prologus?

Transport morski z ChinDoniesienia z drugiej połowy 2014 roku mówią o tym, że Stany Zjednoczone nie są już największą gospodarką świata. Jest nią jeden z krajów Azji Centralnej – dlatego transport morski z Chin z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny. Krajowi przedsiębiorcy już nie tylko importują towary z tego rynku, ale zaczynają również eksportować tam swoje produkty.

Nasza firma pomaga w obu przypadkach – jesteśmy znanym i cenionym spedytorem, który zapewnia profesjonalne wsparcie logistyczne. Kompleksowo organizujemy transport morski z Chin, czuwając nad wybraniem bezpiecznej trasy i gwarantując wszelkie usługi magazynowe, obejmujące również zarządzanie zwrotami. Współpracujemy ze sprawdzonymi i uznanymi armatorami, dzięki czemu oferujemy doskonały serwis żeglugowy, spełniający oczekiwania naszych Klientów zarówno pod względem opłat frachtowych, jak i czasu realizacji zleceń.

Port w ChinachNasze usługi spedycyjne wykonujemy zarówno z, jak i do portów Państwa Środka znajdujących się w takich miastach jak:

 • Hong Kong;
 • Shanghai;
 • Jinzhou;
 • Shekou;
 • Ningbo.

Różnorodność oferty

Transport morski z Chin stanowi jeden z istotnych filarów naszej oferty w obszarze spedycji morskiej. Dzięki doświadczeniu, licznym kontaktom handlowym oraz rozwiniętemu taborowi jesteśmy w stanie zaproponować przedsiębiorcom rozwiązania dostosowane do ich potrzeb. W ramach realizowanego transportu morskiego z Chin zapewniamy:

 • przewóz pełnokontenerowe FCL i drobnicowy LCL,
 • transport masowych towarów,
 • przewóz produktów ponadgabarytowych.

Zapewniamy kompleksową obsługę nie tylko przy imporcie i eksporcie, ale także w obrocie wewnętrzwspólnotowym.

Z myślą o klientach

W jaki sposób działamy?

Pierwszym etapem, rozpoczynającym szereg działań w zakresie transportu morskiego z Chin jest przedstawienie oferty. Klienci, którzy są zainteresowani naszymi usługami składają zamówienie, a my wystawiamy stosowane do potrzeb Klienta zlecenie. Przy realizacji każdego zlecenia wybieramy najlepszy dla danego ładunku port docelowy oraz dogodny termin rejsu. Dokładamy wszelkich starań, aby wybór ten najlepiej odpowiadał jego gotowości do importu lub eksportu, a także, aby port był najbliższym terminalem, zarówno jeśli chodzi o łączną długość trasy, jak i o odległość dzielącą przystań promową od miejsca przeznaczenia towaru.

W dalszej kolejności wykonujemy czynności, które mają na celu przygotowanie do realizacji transportu morskiego z Chin:

 • nawiązanie kontaktu z armatorem,
 • zarezerwowanie odpowiedniej ilości miejsca,
 • przygotowanie instrukcji przewozu,
 • zorganizowanie transportu kontenerów do portu,
 • organizacja formalności związanych z odprawą celną i ubezpieczeń.

W kolejnym etapie następuje przewóz towaru oraz załadunek na jednostkę morską. Po dotarciu ładunku w miejsce docelowe możemy zaproponować też rozładunek towaru i transport do ostatecznego miejsca dostawy towarów.

Ile trwa transport morski z Chin?

Trasa morska do Chin przebiega między innymi przez Ocean Indyjski, gdzie panują szczególnie wysokie temperatury i bardzo duża wilgotność. W zależności od portu docelowego transport morski z Chin trwa z reguły od ok. 30 dni do półtora miesiąca. Przy określaniu terminu dostawy zawsze doliczamy jednak kilka dodatkowych dni na dopełnienie formalności związanych z obsługą celną. Dopełniamy starań, aby nie dopuścić do opóźnienia realizacji usługi. Niekiedy jednak wynika to z przyczyn od nas niezależnych, jak kataklizmy, strajki obsługi portowej bądź celnej, itp.

Jakie są koszty transportu morskiego z Chin?

Koszty związane z dostarczeniem ładunku z bądź do Azji Centralnej uzależnione są natomiast od rodzaju i wielkości dostawy. Naszym Klientom proponujemy zarówno przewozy pełnokontenerowe FCL, jak i drobnicowe LCL, w których przypadku cenę usługi wyliczamy na podstawie wagi i objętości przesyłki. Dzięki współpracy z różnymi armatorami możemy wybrać dla naszych Klientów ofertę przewidującą możliwie jak najniższe opłaty frachtowe przy zachowaniu wysokiej jakości obsługi.

Poza organizowaniem dostaw standardowych ładunków zajmujemy się również transportem specjalistycznym, tj. dostarczaniem towarów:

 • niebezpiecznych (zgodnie z kodeksem IMDG);
 • ponadnormatywnych;
 • wymagających przewozu w temperaturze kontrolowanej.

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat (wymagane)

  Treść wiadomości

  Lokalizacja