Logistyka palet w kontenerach

Wybór transportu kontenerowego to nie tylko podjęcie decyzji, czy wykupujemy część, czy też całość pojemnika, lecz także odpowiednie zabezpieczenie oraz możliwie jak najefektywniejsze rozmieszczenie w nim palet z towarem. Właściwe ułożenie ładunku zapewni zarówno maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, jak i, co ważniejsze, zminimalizuje wystąpienie ewentualnych uszkodzeń jednostkowych partii. Podczas planowania nie wolno zapomnieć ponadto o maksymalnym dopuszczalnym ciężarze użytkowym oraz o maksymalnej wysokości ładunku, przy której należy uwzględnić również wysokość platformy wykorzystywanej do załadunku pojedynczych partii towaru.

W poniższej tabeli prezentujemy Państwu, ile standardowych europalet (800x1200mm) lub też platform przemysłowych (1000x1200mm) można załadować w jednej warstwie najczęściej stosowanych obecnie pojemników. W ramach świadczonych przez nas usług swoim wsparciem służą Państwu również nasi inżynierowie specjalizujący się w logistyce palet w kontenerach.

Typ kontenera Europalety Palety przemysłowe
Uniwersalny 20ft 11 9 – 10
Uniwersalny 40ft 24 – 25 20 – 21
Chłodniczy Reefer 20ft* 10 9
Chłodniczy, podwyższony Reefer 40ft* 23 20
Poszerzany typu PW** 40ft 30
Poszerzany typu PW** 45ft 33

* Ładunek można rozmieścić maksymalnie do czerwonej linii namalowanej wewnątrz pojemnika, co zapewni prawidłową pracę generatora, a także odpowiednią wymianę powietrza.

** Pojemniki typu PW – Pallet Wide stosuje się jedynie na rynku brytyjskim, irlandzki, hiszpańskim oraz portugalskim.